STANOWISKO
Senatu Akademii Medycznej we Wrocławiu
z dnia 14 grudnia 2009 r.
w sprawie planów sprzedaży budynku przy ul. Szewskiej 38-39/Grodzkiej 9
na rzecz Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu

1. Senat Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu deklaruje wolę sprzedaży budynku przy ul. Szewskiej 38-39/Grodzkiej 9 dla Zakładu Narodowego im. Ossolińskich na potrzeby Muzeum XX Lubomirskich.
2. Udostępnienie budynku dla prac remontowo-budowlanych będzie możliwe po ukończeniu inwestycji budowy i wyposażenia Zintegrowanego Centrum Edukacji i Innowacji Wydziału Farmaceutycznego i przeprowadzeniu wszystkich jednostek Wydziału Farmaceutycznego z tego budynku do nowej siedziby przy ul. Borowskiej 213.
3. Senat wyraża zgodę na udostępnienie pomieszczeń w budynku przy ul. Szewskiej 38-39/Grodzkiej 9 celem dokonania oględzin i przedmiarów niezbędnych dla prowadzenia prac projektowych na potrzeby przyszłej inwestycji Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.
4. Senat upoważnia Rektora Akademii Medycznej we Wrocławiu do prowadzenia negocjacji i przygotowania Porozumienia wstępnego dot. zasad przeniesienia praw własności gruntu i budynku na rzecz Zakładu Narodowego im. Ossolińskich

Za Senat

Akademii Medycznej