Uchwała Nr 975
Senatu Akademii Medycznej we Wrocławiu
z dnia 28 lutego 2011 r.
w sprawie przekształcenia szpitali klinicznych, dla których Akademia Medyczna we Wrocławiu jest organem założycielskim
Na podstawie art. 62 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. 2005.164.1365 ze zm.) oraz art.36a ustawy z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej ( t.j. 2007.14.89) Senat uchwala, co następuje:
§ 1
W uzupełnieniu do Uchwały nr 961 z dnia 24 stycznia 2011r. ustala się,
że przeniesienie z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 do Akademickiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu jednostek:
Kliniki Chorób Wewnętrznych, Zawodowych i Nadciśnienia Tętniczego
Kliniki Kardiologii
Kliniki Chirurgii Serca
Kliniki Okulistyki
Kliniki Nefrologii Pediatrycznej
następuje z przejęciem ich zadań, w celu zapewnienia nieprzerwalnego udzielania świadczeń zdrowotnych, bez ograniczenia ich dostępności, warunków udzielania i jakości – zgodnie z art. 43 ust 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej.
§ 2
Przenosi się ze struktury ASK do SPSK nr 1 Klinikę Chorób Wewnętrznych, Geriatrii i Alergologii. Przeniesienie Kliniki następuje z przejęciem jej zadań w celu zapewnienia nieprzerwalnego udzielania świadczeń zdrowotnych, bez ograniczenia ich dostępności, warunków udzielania i jakości – zgodnie z art. 43 ust 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 1991 r.
o zakładach opieki zdrowotnej.
§ 3
W zakresie spraw majątkowych związanych z przenosinami klinik pomiędzy ASK i SPSK
nr 1 Senat postanawia:
nr 1 Senat postanawia:
1. Majątek będący własnością szpitali zostaje wzajemnie nieodpłatnie przekazany na podstawie umów przeniesienia własności według wyceny wartością księgową na dzień przekazania,
2. Majątek będący własnością Akademii Medycznej we Wrocławiu przekazany zostanie pomiędzy szpitalami na podstawie protokołów zdawczo – odbiorczych,
3. Majątek zakupiony przez szpitale ze środków celowych z dotacji budżetu państwa, zostaje nieodpłatnie przekazany według zasad określonych przez podmiot właściwy ze względu na pochodzenie środków,
4. Sprzęt użytkowany przez kliniki zostaje przekazany na zasadzie porozumienia dyrekcji szpitali z uwzględnieniem przepisów prawa dla poszczególnych źródeł pochodzenia sprzętu
5. Składniki majątkowe będą własnością szpitali, a obciążone prawami osób trzecich, mogą zostać przekazane między szpitalami, po uzyskaniu zgody tych osób,
6. Inwestycje rozpoczęte przez szpitale, zarówno inwestycje w toku jak i wartość inwestycji niezamortyzowanych, rozliczane będą między szpitalami na podstawie aktualnych wartości księgowych pozostających po stronie szpitali na dzień przekazania.
7. Leki, sprzęt jednorazowego użytku, materiały opatrunkowe oraz inne wyroby medyczne niezbędne do kontynuacji leczenia zostaną przekazane między szpitalami na podstawie porozumień zawartych między szpitalami.
§ 4
1. Szpital przekazujący majątek, o którym mowa w § 3 ust. 2-5 jest zobowiązany do pisemnego zawiadomienia podmiotów o zamiarze przekazania majątku a w wypadkach prawem przewidzianych uzyskania pisemnej zgody na przekazania składnika majątkowego.
2. Porozumienia, o którym mowa w § 3 ust. 7 dyrektorzy obu szpitali są zobowiązani zawrzeć nie później niż na dzień przeniesienia Kliniki.
§ 5
Alokacja pracowników zatrudnionych w szpitalach nastąpi wraz z zadaniami, w trybie 231 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r Kodeks pracy ( tj Dz. U. 1998.21.94 ze zm.) i na podstawie odrębnej umowy pomiędzy szpitalami.
§ 6
Nadzór nad wykonaniem uchwały powierza się Kanclerzowi Akademii Medycznej we Wrocławiu.
§ 7
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Za Senat
p.o. Rektora AM we Wrocławiu
prof. dr hab. Marek Ziętek