Zarządzenie nr 83/XIV R/2008
Rektora Akademii Medycznej we Wrocławiu
z dnia 17 listopada 2008 r.

w sprawie zmiany „Regulaminu Organizacyjnego Studium Kształcenia Podyplomowego na Wydziale Zdrowia Publicznego”

Na podstawie art. 66 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. z 2005 r. Nr 164, poz. 1365 ze zm.) oraz uchwały senatu nr 597 z dnia 23 czerwca 2008 r. zarządza się co następuje:

§ 1
Załącznik do zarządzenia nr 23/XIII R/2001 Rektora Akademii Medycznej we Wrocławiu z dnia 20 marca 2001 r. otrzymuje brzmienie:


„Załącznik
do zarządzenia nr 23/XIII R/2001
Rektora Akademii Medycznej
z dnia 20 marca 2001 r.


REGULAMIN ORGANIZACYJNY
STUDIUM KSZTAŁCENIA PODYPLOMOWEGO
WYDZIAŁU ZDROWIA PUBLICZNEGO
AKADEMII MEDYCZNEJ WE WROCŁAWIU


§ 1
Regulamin organizacyjny Studium Kształcenia Podyplomowego Wydziału Zdrowia Publicznego AM we Wrocławiu określa organizację i zasady funkcjonowania Studium.

§ 2
Studium Kształcenia Podyplomowego Wydziału Zdrowia Publicznego, zwane dalej „Studium” jest jednostką organizacyjną, funkcjonującą w ramach Wydziału Zdrowia Publicznego organizującą i koordynującą kształcenie podyplomowe.

§ 3
Do podstawowych zadań Studium należy:
1) organizowanie:
a) szkoleń specjalizacyjnych,
b) kursów kwalifikacyjnych,
c) kursów specjalistycznych,
d) kursów dokształcających,
e) studiów podyplomowych.
2) organizowanie działalności wydawniczej w zakresie prowadzonego szkolenia;
3) organizowanie konferencji, sympozjów, wykładów naukowych, szkoleniowych;
4) współpraca w zakresie szkolenia z towarzystwami naukowymi, samorządami zawodowymi i jednostkami administracji samorządowej i rządowej.

§ 4
1. Absolwenci studiów podyplomowych otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.
2. Uczestnicy kursów/szkoleń specjalistycznych i dokształcających otrzymują dyplom lub zaświadczenie o ukończeniu kursu/szkolenia.

§ 5
1. Studium w realizacji działalności dydaktycznej utrzymuje stałą współpracę z Dolnośląskim Centrum Zdrowia Publicznego, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, jednostkami samorządów zawodów medycznych np. Dolnośląską Okręgową Radą Pielęgniarek i Położnych, Dolnośląską Izbą Lekarską, między innymi w zakresie:
1) ustalania zapotrzebowania na określoną tematykę i formy szkolenia,
2) przeprowadzania egzaminów po zakończeniu szkolenia podyplomowego.
2. Informacja o prowadzonych szkoleniach lub kursach podawana jest na stronie internetowej Akademii Medycznej we Wrocławiu, Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych, Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Publicznego, Dolnośląskiej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych oraz w miesięczniku pielęgniarek i położnych okręgu wrocławskiego i legnickiego „W cieniu czepka” i piśmie wydawanym przez Dolnośląską Izbę Lekarską.

§ 6
1. Studium kieruje kierownik powoływany przez Radę Wydziału Zdrowia Publicznego, po przeprowadzonym postępowaniu konkursowym.
2. Kadencja kierownika Studium trwa 6 lat. Funkcja ta może być pełniona przez kolejne kadencje w drodze postępowania konkursowego.
3. Kierownik Studium z tytułu pełnienia swojej funkcji otrzymuje dodatek funkcyjny zgodnie z aktualnymi przepisami Uczelni.
4. Kierownik Studium odpowiada za gospodarkę finansową. Raz w roku składa przed Radą Wydziału sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z prowadzonej działalności.

§ 7
1. Studium jest obsługiwane przez Biuro zatrudniające pracownika administracyjnego.
2. Do zadań Biura Studium należy:
1) zgłaszanie specjalizacji do Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych;
2) informacja o wszystkich rodzajach prowadzonych kursów w oparciu o internet, ogłoszenia w miesięczniku pielęgniarek i położnych okręgu wrocławskiego i legnickiego „W Cieniu Czepka” i piśmie wydawanym przez DIL oraz udzielanie informacji telefonicznej;
3) zabezpieczanie techniczne organizowanych szkoleń (sale wykładowe, sprzęt audiowizualny itp.);
4) obsługa administracyjna szkoleń, w tym rekrutacji i dokumentacji przebiegu szkoleń;
5) wystawianie zaświadczeń o uczestnictwie w szkoleniach, kursach;
6) sporządzanie umów o dzieło/zlecenie z osobami prowadzącymi zajęcia w ramach Studium;
7) działalność informacyjna dla uczestników szkolenia;
8) prowadzenie dokumentacji finansowej, nadzór nad terminowym przekazywaniem wpłat za kursy i szkolenia;
9) inne prace zlecone przez Kierownika Studium związane ze kształceniem podyplomowym.

§ 8
1. Kształceniem podyplomowym wymienionym w § 3, pkt 1 ppkt a b, c, d, kieruje wyznaczona przez Kierownika Studium osoba , specjalista w danej dziedzinie, odpowiedzialna za przygotowanie programu i kadry dydaktycznej.
2. Osoba odpowiedzialna za prowadzenie form kształcenia wymienionych w pkt. 1 musi spełniać warunki określone w aktualnie obowiązujących przepisach prawnych.
3. Osoba wyznaczona przez Kierownika Studium odpowiedzialna jest za ustalenie szczegółowych warunków i przebiegu odbywania szkolenia, w sposób zapewniający realizację programu.
4. Do obowiązków osoby wyznaczonej do prowadzenia określonych form należą w szczególności:
1) przygotowanie programu kształcenia (tematyka, nazwiska wykładowców, liczba godzin),
2) zabezpieczenie środków i materiałów niezbędnych do realizacji programu kształcenia,
3) zabezpieczenie lokalowe kształcenia,
4) sporządzenie kosztorysu materiałowego danego rodzaju kształcenia,
5) przygotowanie umów zawartych z wykładowcami i wystawienie rachunków,
6) kontrola przebiegu kształcenia, przeprowadzenie wśród uczestników danej formy kształcenia oceny wykładowców i procesu kształcenia na podstawie Kwestionariusza Oceny Kursu/Szkolenia,
7) ustalenie formy zaliczenia (testowa, ustna) i kryteriów zaliczenia kursu/szkolenia,
8) wręczenia certyfikatów ukończenia studiów podyplomowych,
9) składanie sprawozdania z przeprowadzonego szkolenia podyplomowego do Kierownika Studium w terminie 5 dni od zakończenia danej formy kształcenia podyplomowego.
5. Osoba wyznaczona przez Kierownika Studium do organizacji i prowadzenia szkoleń i kursów oraz osoby prowadzące zajęcia dydaktyczne otrzymują z tytułu swojej pracy wynagrodzenie w wysokości ustalonej przez Kierownika Studium.

§ 9
Studia podyplomowe organizowane w ramach Studium posiadają odrębne regulaminy.

§ 10
1. Kształcenie w ramach Studium jest finansowane przez jego uczestników lub ze środków publicznych zlecających organizację kursów i szkoleń.
2. Kosztorys prowadzonych kursów i szkoleń przygotowuje i zatwierdza Kierownik Studium, w porozumieniu z kierownikiem naukowym kursu/szkolenia.

§ 11
1. Opłaty za uczestnictwo w różnych formach kształcenia podyplomowego realizowanego w ramach Studium wnosi się na konto Akademii Medycznej.
2. Środki finansowe wypracowane w ramach Studium przeznaczone są na cele związane z organizacją kształcenia oraz funkcjonowaniem Studium i rozliczane wg przepisów obowiązujących w Akademii Medycznej we Wrocławiu.”.

§ 2
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.






Rektor
Akademii Medycznej we Wrocławiu

prof. dr hab. Ryszard Andrzejak

Otrzymują:
według rozdzielnika