Zarządzenie nr 47/XV R/2013
Rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
z dnia 27 czerwca 2013 r.
w sprawie zasad oraz trybu obliczania i wypłaty wynagrodzeń oraz premii miesięcznych dla poszczególnych pracowników oraz wykonawców i zleceniobiorców, usług na potrzeby wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania
Na podstawie art. 66 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (t.j. Dz. U. 2012, poz. 572 ze zm.) oraz §51 statutu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (uchwała nr 1193 z dnia 17 września 2012 r. ze zm.), zarządza się co następuje:
§ 1
W celu realizacji usług specjalistycznych wykonywanych w Katedrze Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na potrzeby wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania, określonych w odrębnym zarządzeniu rektora, ustala się poniższe zasady oraz tryb obliczania i wypłaty wynagrodzeń oraz premii miesięcznych dla poszczególnych pracowników oraz wykonawców i zleceniobiorców.
§ 2
1. Podział wynagrodzenia dla osób wykonujących usługi, zatrudnionych w Katedrze Medycyny Sądowej, zwanej dalej „Katedrą”,, odbywających w niej specjalizację lub współpracujących z Katedrą, jest zróżnicowany w zależności od:
a) zasobu wiedzy teoretycznej i praktycznej niezbędnej w opiniowaniu przed jednostkami wymiaru sprawiedliwości,
b) posiadanej specjalizacji,
c) okresu zatrudnienia w Katedrze,
d) czasu trwania rozpoczętej specjalizacji,
e) osobistego zaangażowania w działalność Katedry,
f) osiągniętych przychodów i wpłat przez odpowiedni zakład lub pracownię Katedry
g) rodzaju opinii,
h) liczby osób biorących udział w opiniowaniu.
2. Wysokość premii miesięcznych dla osób wykonujących czynności administracyjne i techniczne niezbędne do realizacji usług jest zróżnicowana w zależności od:
a) wiedzy teoretycznej i praktycznej,
b) nakładu pracy,
c) osobistego zaangażowania w działalność Katedry.
§ 3
1. Podziału wynagrodzenia na poszczególne osoby dokonują:
1) dla Zakładu Technik Molekularnych – kierownik Zakładu Technik Molekularnych,
2) dla Zakładu Medycyny Sądowej – kierownik Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej oraz sześcioosobowa Komisja Finansowa Zakładu.
2. Skład Komisji, o której mowa w pkt 1 ppkt 2 oraz zasady jej funkcjonowania określa regulamin wewnętrzny Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej.
3. Szczegółowy sposób podziału wynagrodzeń dla biegłych za usługi wykonywane w Zakładzie Technik Molekularnych określa regulamin wewnętrzny Zakładu Technik Molekularnych.
§ 4
Z ogólnej kwoty miesięcznych wynagrodzeń zapłaconych w danym miesiącu rozliczeniowym, dokonuje się 2% odpisu, który przeznacza się do dyspozycji kanclerza.
§ 5
Kwoty wynagrodzenia ujęte w fakturach za wydane opinie medyczne przeznaczane są w całości, przy uwzględnieniu §4 oraz §6 pkt 1, na wynagrodzenie biegłych wydających opinie.
§ 6
Miesięczna kwota wynagrodzenia dla poszczególnych biegłych za usługi wykonywane w Zakładzie Medycyny Sądowej podlega podziałowi zgodnie z regulaminem wewnętrznym Katedry
i Zakładu Medycyny Sądowej przy czym:
i Zakładu Medycyny Sądowej przy czym:
1) z kwoty wynagrodzenia za opinie medyczne dokonuje się odpisu w wysokości do 10% tego wynagrodzenia; kwota odpisu przeznaczona jest do dyspozycji kierownika Katedry
i Zakładu Medycyny Sądowej i Komisji Finansowej Zakładu,
i Zakładu Medycyny Sądowej i Komisji Finansowej Zakładu,
2) kwota wynagrodzenia za badania laboratoryjne przeznaczona jest do dyspozycji kierownika Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej i Komisji Finansowej Zakładu.
§ 7
Kwoty, o których mowa w §6, przeznaczone są na fundusz premiowy dla pracowników wykonujących czynności administracyjne i techniczne niezbędne do realizacji usług oraz do podziału pomiędzy osoby wykonujące usługi w celu wyrównania dysproporcji w osiąganych dochodach i stopnia zaangażowania w pracę Katedry.
§ 8
1. Podziału miesięcznej premii usługowej dla pracowników wykonujących niezbędne do realizacji usług czynności administracyjne i techniczne dokonuje kierownik Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej i Komisja Finansowa Zakładu. W przypadku Zakładu Technik Molekularnych podziału miesięcznej premii usługowej dokonuje kierownik Zakładu Technik Molekularnych.
2. Wysokość premii usługowej dla pracownika nie powinna przekroczyć 100% przeciętnego wynagrodzenia brutto ogółem z roku poprzedniego. Począwszy od 2014 r. wysokość premii usługowej dla pracownika nie powinna przekroczyć 100% przeciętnego wynagrodzenia brutto z roku poprzedniego, liczonego bez premii usługowej.
§ 9
W sytuacjach nieuregulowanych, wysokość wynagrodzenia zatrudnionej osoby ustala każdorazowo kierownik Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej wraz z Komisją Finansową. W odniesieniu do Zakładu Technik Molekularnych wysokość wynagrodzenia zatrudnionej osoby ustala kierownik Zakładu Technik Molekularnych.
§ 10
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania, z mocą obowiązującą od 1 stycznia 2013 r.
Rektor
Uniwersytetu Medycznego
we Wrocławiu
prof. dr hab. Marek Ziętek
Otrzymują:
według rozdzielnika
MK