ARCHIWALNE
Zarządzenie nr 72/XV R/2013
Rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
z dnia 28 września 2013 r.
w sprawie zmiany zasad realizacji wyjazdów służbowych za granicę
Na podstawie art. 66 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (t.j. Dz. U. 2012, poz. 572 ze zm.) zarządza się co następuje:
§ 1
W załączniku do zarządzenia nr 38/XIV R/2009 Rektora Akademii Medycznej we Wrocławiu z dnia 29 maja
2009 r. w „Zasadach realizacji wyjazdów służbowych za granicę w Akademii Medycznej we Wrocławiu” wprowadza się następujące zmiany:
1) Słowa „Akademia” i „Akademia Medyczna” w odpowiedniej liczbie i przypadku zastępuje się słowami „Uniwersytet” i „Uniwersytet Medyczny” w odpowiedniej liczbie i przypadku.
2) W § 15 ust. 2 otrzymuje brzmienie:
„2. Do rozliczenia należy obowiązkowo załączyć dokumenty potwierdzające pobyt za granicą oraz wydatki nieobjęte ryczałtem, a przede wszystkim:
a) oryginał rachunku za hotel, bez względu na formę jego płatności (przelew, karta, czek, gotówka). Rachunek będzie realizowany do wysokości limitu określonego w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce budżetowej z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju,
b) oryginał rachunku za opłatę rejestracyjną lub inną formę potwierdzenia wysokości tej wpłaty;
c) oryginały rachunków za bilety lotnicze, kolejowe, autobusowe, promowe, itp.,
d) potwierdzenie przelewu – w przypadku opłacenia faktury z własnego rachunku bankowego,
e) certyfikat uczestnictwa w konferencji/seminarium lub inny dokument potwierdzający wykonanie zadania wyjazdu służbowego,
f) program konferencji/seminarium/szkolenia.”.
3) W § 16 dodaje się ust. 4 − 7 w brzmieniu:
„4. Dieta przeznaczona jest na pokrycie kosztów wyżywienia w czasie podróży i inne drobne wydatki. Dieta wypłacana jest w kwocie wynikającej z rozporządzenia.
5. Należność z tytułu diet oblicza się za czas od rozpoczęcia podróży (według godziny wyjazdu) do powrotu po wykonaniu zadania (według godzin przyjazdu).
6. Dietę oblicza się w następujący sposób:
1) za każdą dobę podróży przysługuje dieta w pełnej wysokości,
2) za niepełną dobę podróży:
a) do 8 godzin – przysługuje 1/3 diety,
b) ponad 8 do 12 godzin – przysługuje ½ diety.
7. Kwotę diety zmniejsza się o koszt zapewnionego bezpłatnego wyżywienia, przyjmując, że każdy posiłek stanowi odpowiednio:
a) śniadanie – 15% diety,
b) obiady – 30% diety,
c) kolacja – 30% diety.”.
4) § 17 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„Wszystkie rachunki/faktury powinny być wystawione na:
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
ul. Pasteura 1, 50-367 Wrocław
NIP: 896-000-57-79”
5) W § 18 ust. 2 otrzymuje brzmienie:
„2. Jeżeli wyjeżdżający odbył podróż służbową za granicę prywatnym samochodem, może, za zgodą prorektora ds. nauki, otrzymać zwrot kosztów przejazdu w wysokości stanowiącej iloczyn przejechanych kilometrów i stawki za jeden kilometr przebiegu. Długość trasy jest weryfikowana na podstawie danych zawartych w wybranym serwisie internetowym przez Sekcję Współpracy z Zagranicą.”
6) W § 18 po ust. 2 dodaje się ust. 3 w brzmieniu:
„3. Stawka za jeden kilometr przebiegu wynosi 0,5214 zł.”,
7) § 22 otrzymuje brzmienie:
„§ 22 Koszty wyjazdu służbowego za granicę pokrywane z otrzymanej przez pracownika zaliczki są rozliczane według średniego kursu ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski z dnia wypłaty tej zaliczki.”,
8) § 23 otrzymuje brzmienie:
„§ 23 W przypadku niepobrania zaliczki dewizowej koszty wyjazdu służbowego (pokrywane przez pracownika z własnej karty płatniczej/kredytowej lub gotówki) są rozliczane według kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z dnia złożenia kwestionariusza w Sekcji Współpracy z Zagranicą.”,
9) § 25 otrzymuje brzmienie:
„§ 25 Zwrot wydatków dokonanych w walutach obcych osobom niebędącym pracownikami Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, rozliczany jest według średniego kursu ogłaszanego dla danej waluty przez Narodowy Bank Polski z dnia poprzedzającego dzień rozliczenia dokumentu przez Uczelnię.”.
§ 2
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Rektor
Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
prof. dr hab. Marek Ziętek
Otrzymują:
Według rozdzielnika
MC